english
AHMET SARI
10 Şubat Pazartesi 2014 - 28 Şubat Cuma 2014

AHMET SARI

‘ ANTİ-KAHRAMAN | ANTİ-HERO ’

 

11 ŞUBAT | 1 MART 2014

Açılış: 11 Şubat Salı 18:00

 

Ahmet Sarı’ nın  ‘Anti-Kahraman | Anti-Hero’ isimli kişisel sergisi, 11 Şubat | 1 Mart 2014 tarihleri arasında Versus & Karşı Sanat, ‘Hanif Han’ kat 2-3 ’te yer alıyor.

 

Bir iktidar eleştirisi geliştirerek, yaşadıkları, şahit olduğu yaşantılar ve genele dair izlenimleri/çıkarsamaları Ahmet Sarı’nın söyleminin ortaya çıkışına uzanıyor. Bu sergide üretilen işlerde “güç”, “iktidar”, “sembollerin tersyüz edilmesi”, “simgeler”, “doğal evrim” ve “oyun” kavramları netlikle görülebilir. Her bir imge – hayvanlar, insanlar, bitkiler, eşyalar vb – sanatçının üretimleri ile yeni bir mecraya açılıyor, farklı formlarla ya da genetiğiyle oynanmış organizmalar olarak. Alaycılık, mizah ve ironiyi kullanarak ürettiği çalışmalarında temel amacının iletisini aktarabilmek ve sanat izleyicisini aktif bir alımlayıcıya dönüştürerek, farkındalığını arttırabilmek olduğu söylenebilir.

Bir yanda hikaye anlatıcı (narrator) rolüyle öte yandan salt hikaye anlatmayıp, çağdaş estetiğin dil ve ifadesini kullanarak çalışan Ahmet Sarı, bu projede farklı teknik ve malzemelerle ürettiği farklı çalışmalarını sergileyecek: Büyük boyutlu tuvaller, kağıt üzerine çalışmalar, tellerle ürettiği işler ve video. Bu sergi, uzun zamandır görülmemiş bir biçimde retroaktif bir sergileme olarak, sanatçının geçmişten bugüne gelen çizgisini gösterecek bir tür proje sergisi niteliğindedir.

Henüz haber eklenmemiştir.
Henüz bir çalışma eklenmemiştir.