english
YAVUZ TANYELİ E=mc2
02 Şubat Pazartesi 2015 - 21 Şubat Cumartesi 2015

Versus Art Project’le Karşı Sanat Çalışmaları Sanat Galerisi, kariyerinde 40’ın üstünde sergi ve önemli ödüller olan sanatçı Yavuz Tanyeli’nin kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor. 02- 21 Şubat tarihleri arasında Tanyeli’nin ‘E=m.c2’ Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunulacak. 

İstanbul Beyoğlu’nda Hanif Han’da bulunan Versus Art Project ve Karşı Sanat Çalışmaları, sanatçı Yavuz Tanyeli’nin resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Çağa atıfta bulunan simgelere yer verdiği tarzıyla dikkat çeken Yavuz Tanyeli’nin eserleri, Versus Art Project ve üst katında bulunan Karşı Sanat Çalışmaları’nda ‘E=m.c2’ sergisinde sanatseverlerle buluşacak.

120 x 160, 160 x 220 ve 140 x 240 cm gibi büyük boyutlarda tuvallere yağlı boya çalışan Tanyeli resimlerinde içinde bulunulan döneme eleştiri getirerek simgelerle atıfta bulunuyor. Adeta zamanın kendi üstüne katlandığı, aynı düzlem üstünde farklı duruşları anlatan Tanyeli’nin kompozisyonlarında iyimserlik seziliyor.

1950 yılında Trabzon’da doğan Tanyeli, 1978 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nden mezun oldu. 80 kuşağının en özgün sanatçılarından sayılan Tanyeli 40’ın üzerinde sergi açtı. Şenol Yorozlu, Sezai Özdemir, Bedia Dipşo gibi isimlerle de birlikte sergilerde yer alan Yavuz Tanyeli Vakko Büyük Resim Yarışması ödülü ve Günümüz Sanatçıları Birincilik Ödülü sahibi.

Versus Art Project’de her sergi için özel söyleşi

Daha önce farklı söyleşilerle sanatın masaya yatırıldığı galeride Yavuz Tanyeli’nin günümüze kadar ulaşan tüm sanat hayatı ile ‘E=m.c2’ sergisi; yakın dostlarından Özgür Korkmazgil, Rahmi Öğdül, aynı zamanda serginin katalog yazılarını kaleme alan Ezgi Bakçay ve Feyyaz Yaman’la birlikte yapılacak söyleşilerle yorumlanacak.

Henüz haber eklenmemiştir.
Henüz bir çalışma eklenmemiştir.