english
Orada Olmak : Natürmortlar Yanılıyor Mu?
08 Haziran Cuma 2007 - 30 Haziran Cumartesi 2007

“Orada olmak” geçmişteki ve gelecekteki bir zamana yada mekana gönderme yapar. ‘Şimdi’den ayrıldığımız, onu yadsıdığımız, arzularımızı ve ideallerimizi yönelttiğimiz bir alanı şimdiden kurma girişimidir. ‘Orada Olmak’ diye adlandırdığımız kavram; Bir “orası” varsayar...  Artık burada olmayan yada henüz gerçekleşmemiş, gerçekleşmeyecek ütopya/düşünce alanı veya bir süre sonra gerçekleşmesi için çaba harcadığımız, her gün yeni etkilerle değişen, ama bir türlü kavuşamadığımız yada artık olmayan, ‘şimdi’ içinden kurduğumuz, bir yaratı ve arzu mekanı.
Anı ve belleğimizin her an yeniden kurabileceği, gelecek tasarılarımıza temel oluşturabilecek bir alan olması, onu ‘gelecek’ ve ‘geçmiş’ gibi zamansal uzamların dışına çıkarır. Orası ne henüz gerçekleşmiştir, ne de tekrar geri gelmez. Belirsiz bir kayıp zamana gönderme yapar. Ama başka türlü olabilirliklerden ve imkanlardan bahsedebilmek için kavramlar üretilmesini kışkırtır.

Katılımcılar: Ömer Çağatay Açıkgöz, Barış Alp, Cihan Alpgiray, Ahu Aktay, Gökçe Avenoğlu, Berfin Bali, Onur Başkurt, Buket Baydar, Güneş Bulut, Hatice Burgucu, Okan Çam, Umut Demirelli, Ali İhsan Elmas, Dilruba Kılıç, Deniz Oktay, İlayda Özbey, Elif Savari, Emine Soydanyavaş, Oğuz Taşdan, Özlem Ekin Teker, Burak Yavaş

Karma Sergi
Henüz haber eklenmemiştir.